Przebarwienia skóry to problem prawie każdego z nas. Większość gabinetów proponuje wyłącznie leczenie miejscowe, które niestety nie jest często w pełni skuteczne. Nasi lekarze podchodzą do leczenia przebarwień w sposób kompleksowy, uzyskując niesamowite efekty. Przebarwienie, to nie tylko defekt estetyczny, ale może świadczyć o zaburzeniach w zdrowiu. Leczenie "od wewnątrz" w połączeniu z trafnie i bezpiecznie dobranymi zabiegami medycyny estetycznej sprawia, że wszyscy możemy się cieszyć z uzyskanych efektów. 

Rodzaje przebarwień nabytych:

  • Piegi - pojawiają się na twarzy, dekolcie, grzbietach rąk i karku. Zwykle są żółtobrązowe, nieregularne i mają wielkość 1-2 mm. Zimą jaśnieją, ale latem stają się ciemniejsze i często "wysypują się" nowe.

  • Plamy soczewicowate - powstają w miejscach wystawionych na słońce (na twarzy, rękach i dolnej części szyi). Mają regularny kształt, a ich zabarwienie jest równomierne, od brązowego do czarnego. Osiągają od 1 mm do kilku centymetrów i mogą łączyć się ze sobą.

  • Melasma - zwana chloasmą. Przebarwienie o nieregularnym kształcie i barwie od jasnobrązowej do ciemnobrunatnej. Występuje symetrycznie na policzkach, czole lub nad górną wargą, u kobiet w wieku 30-35 lat. Pojawia się w ciąży, ale także kiedy bierzemy pigułkę antykoncepcyjną i opalamy się. Przyczyną mogą być też zaburzenia endokrynologiczne lub schorzenia wątroby. Melazma bywa też dziedziczna.

  • Melanoza Riehla - siateczkowate przebarwienie na skroniach, policzkach i bocznych powierzchniach szyi z niezmienionym obszarem skóry pod brodą. Powodem, oprócz słońca, mogą być kosmetyki, substancje fotouczulające i niektóre pokarmy.

  • Odczyny fototoksyczne - przyczyną jest kontakt z substancją fotouczulającą, a następnie wystawienie skóry na słońce. Powodują je rośliny (np. koper, seler, dziurawiec, arcydzięgiel), olejek bergamotowy, leki (np. uspokajające, hormonalne, moczopędne, antybiotyki) oraz zioła.